Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne, ktore odbędzie się dnia 5 września o godzinie 16.00.

Prosimy o nieprzyprowadzanie ze sobą dzieci!

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na zebranie rozpoczynające nowy rok szkolny, które odbędzie się
dnia 6 września 2022r. o godz. 16.00

Jednocześnie prosimy o bezwzględne nieprzyprowadanie na zebranie dzieci.

Światowy Dzień Bez Tytoniu 31.05.2022r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach informuje, że w dniu 31 maja 2022 r. będzie obchodzony Światowy Dzień Bez Tytoniu pod hasłem „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska”. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia skupia uwagę na problemie zanieczyszczonej planety, szkodliwym wpływie przemysłu tytoniowego na środowisko. Tego dnia w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia informujące dzieci o szkodliwości wyrobów tytoniowych. Zachęcamy również wszystkich Rodziców do włączenia się w akcję!
Dodatkowe informacje dostępne na stronach:

Świąteczne przygotowania

Nasze kochane Przedszkolaki wzięły udział w akcji tworzenia bombki świątecznej dla naszego miasta Katowice. Bombka zawiśnie na Rynku w Katowicach, gdzie można będzie ją podziwiać,
wśród innych bombek z katowickich placówek oświatowych.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 21 września, tj. w poniedziałek obchodzimy
w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W związku z tym, prosimy rodziców
o ubranie dzieciom odzieży w kolorach przypisanych do grup:

• Pszczółki - kolor żółty
  • Motylki - kolor niebieski
  • Biedronki - kolor czerwony
Co zrobić, aby pierwsze dni w przedszkolu były łatwiejsze

Drodzy rodzice!

Pamiętajcie, aby nigdy nie:

•    Straszyć dziecko przedszkolem ("Poczekaj no, już pani w przedszkolu nauczy cię porządku !").
•    Zaglądać po pożegnaniu do sali, by sprawdzić czy dziecko się bawi. Jeśli nasza pociecha to zauważy, resztę dnia spędzi przy drzwiach, bo skoro mama zajrzała raz, to może jeszcze raz zajrzy.
•    Dzwonić do przedszkola z pytaniem jak sobie radzi nasza pociecha. Zwykle jest tak, że rodzice niepokoją się dużo bardziej niż ich dzieci. Dziecko po 10 - 15 minutach rozgląda się wokoło i zaczyna bawić, za to mama bardzo zdenerwowana dzwoni kilkakrotnie do przedszkola, by się upewnić, jakie jest samopoczucie jej dziecka. Każdy telefon to konieczność wyjścia z sali wychowawczyni, a więc dodatkowe zachwianie i tak już mocno nadszarpniętego poczucia bezpieczeństwa.

•    Poddawać się! Jeśli rodzice wzruszeni łzami bądź zdenerwowaniem i tupaniem swojej latorośli zdecydują się zostawić dziecko "jeszcze tylko dzisiaj" w domu, jest to sygnał dla małego inteligenta, aby jeszcze bardziej demonstrować swoje niezadowolenie. Zwykle jest tak, że jedno ustępstwo rodzica sprawia, że wcześniej czy później dziecko postawi na swoim i zostanie w domu na dłużej. Pamiętaj, że nawet, jeśli znajdziesz idealne przedszkole i dobrze przygotujesz dziecko, i tak Twój maluch ma prawo wyrażać sprzeciw i niezadowolenie - w końcu w jego życiu zaszła radykalna zmiana i potrzeba czasu, aby ją zaakceptował. Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko patrzeć jak Twój maluch z przejęciem opowie Ci o swych pierwszych przyjaźniach.
My - rodzice w miarę możliwości bądźmy spokojni i zdecydowani, nasz niepokój może udzielić się dziecku !!!

Pierwsze dni w przedszkolu - aby było łatwiej

Czego rodzice robić nie powinni: