Czytelnictwo

CZYTELNICTWO W PRZEDSZKOLU

Upowszechnianie czytelnictwa
w przedszkolu jest ze wszech miar słuszne. Kampanie czytelnicze pomagają zmieniać świadomość społeczną dotyczącą roli czytania
w rozwoju dziecka. Czytanie dzieciom stało się popularne
i oczywiste.

ROK SZKOLNY 2023/24

Akcja "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury".
 Ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego dzieciom przekazujemy miłość do czytania.

Realizowana w grupie starszzej "Biedronki"

ROK SZKOLNY 2020/2021

Akcja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”
to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego,
w przedszkolach najmłodszym przekazywana jest miłość do czytania.

Projekt czytelniczy "BAJECZNA KSIĘGA",
którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller stwarza okazję do twórczej ekspresji językowej i plastycznej,
angażuje rodziców do współpracy z przedszkolem w ramach wspierania rozwoju dzieci
oraz promuje czytelnictwa wśród przedszkolaków.

Księga "Biedronek"

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
- I MY TEŻ

Zgodnie z założeniem akcji prowadzonej przez Fundację ABC XXI wieku promujemy czytanie dzieciom literatury poprzez codzienne czytanie bajek i wierszy w przedszkolu oraz comiesięczne kontakty dzieci z wszystkich grup wiekowych z Biblioteką Miejską - filia nr 19.
Zapraszamy również do czytania dzieciom chętnych rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, ciocie i wujków oraz wszystkich przyjaciół przedszkolaków.

Programy edukacji czytelniczej
Miejskiego Przedszkola nr 65 w Katowicach
realizowane w roku szkolnym 2016/17

"LUBIMY CZYTAĆ"