To takie proste!
Strona głowna  /  Nasze prezentacje
Nasze prezentacje

Nasze przedszkolaki często mają okazję prezentować swoje zdolności i umiejętności. Uczestnicząc w różnych konkursach
i prezentacjach mogą pochwalić się tym co potrafią...

Rok szkolny 2014/2015

Po raz  kolejny w Miejskim Domu Kultury "Szopienice - Giszowiec" odbył się konkurs recytatorski. Tym razem był to
XIV Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków im. Marii Konopnickiej
. Tomek H. z grupy Biedronki przygotowany pod kieruniem pani Beaty B. recytował wiersz pt. "Orzeszki", a Ala K. z grupy Motylki przygotowana przez panią Renię zaprezentowała wiersz pt. "Pranie"(zdjęcia)

W konkursie plastycznym "Wesołe instrumenty" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 52 w Katowicach, wzięły udział
Emilka S. i Zuzia Ś. z grupy Biedronki. Pod kierunkiem pani Beata T. wykonały kolorowe grzechotki

Rok szkolny 2013/2014

"Kosmiczne podróże" - pod takim tytułem odbył się w tym roku
X Festiwal Twórczości Plastycznej
oraz XIV Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki organizowane przez Miejskie Przedszkole nr 5
w Katowicach. Dzieci do konkursów przygotowały panie Ania i Kasia.
W konkursie plastycznym wzięły udział i zdobyły wyróżnienie Kornelia, Kinga i Emilka, natomiast Miłosz wystąpił w przeglądzie piosenki i również zdobył wyróżnienie.

(zdjęcia)

Julka S. z grupy "Pszczółki" wykonała (pod kierunkiem p. Renaty) pracę na konkurs plastyczny "Wiosna budzi owady do życia" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 94 w Katowicach
i w kategorii 3, 4 - latków zdobyła wyróżnienie.

Konkurs plastyczny pt. "Na wiosennej łące" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 85. Pracę na konkurs, pod okiem pani Renaty wykonała Ala K i zdobyłą wyróżnienie.

(zdjęcia)

Prace na konkurs plastyczny "Wiosenne przebudzenia" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 23 w Katowicach wykonali: Matylda
i Marcin F. z grupy "Pszczółki"(pod kierunkiem p. Renaty) oraz Wiktoria W. z grupy "Motylki"
(pod kierunkiem p. Beaty T.).
Marcin w konkursie zajął II miejsce.
Gratulujemy!!!

W konkursie plastycznym "Coś z niczego" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 85 w Katowicach wzięły udział: Weronika L.
z grupy "Biedronki" i Oliwia K. z grupy "Motylki"(pod kierunkiem p. Beaty T.)
Weronika zdobyła wyróżnienie.

(zdjęcia)

"Zimowy bałwanek" - konkurs plastyczno - techniczny organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 60 w Katowicach. Prace Wiktorii W. z grupy "Motylki" (pod opieką pani Beaty T.) oraz Ala K. z grupy "Pszczółki" (pod opieką pani Renaty) zdobyły wyróżnienia.

Gratulacje!!!

IX Konkurs Kolęd organizowany przez MDK "Szopienice - Giszowiec". Natalka (4 l.) z grupy Motylki przygotowana przez panią Beatę T. wystąpiła z pastorałką "Aniołki",
a Miłosz z grupy Biedronki przygotowany przez panią Kasię - "Grudniowe noce".
Miłosz zdobył I miejsce.

Gratulujemy!!!

W konkursie plastycznym "Eko choinka" wzięły udział
Ania J. i Weronika L. z grupy Biedronek. Dziewczynki zdobyły wyróżnienia.
Gratulujemy!!!

Konkurs plastyczny "Świąteczna kartka" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 56
w Katowicach - Bartek S. zdobył wyróżnienie.
Gratulujemy!!!

W konkursie plastycznym organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 85 w Katowicach
pod tytułem "Muzyka jest wszędzie" wzięła udział Emilka W.z grupy Biedronek,
zdobywając II miejsce.

Gratulacje!!!

Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Jesiennej dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat organizowany przez Miejskie Przedszkole 64 oraz MDK "Szopienice - Giszowiec".
Ala K. z grupy Pszczółki oraz Agata H., Nadia C., Ala O. z grupy Motylki przygotowane przez panią Beatę T. i panią Renatę zdobyły III miejsce w konkursie.

Rok szkolny 2012/2013

Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy pt. "Przyroda wokół nas" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 66 w Katowicach (Emilka, Wiktoria, Julka i Weronika)
I miejsce.

X Międzyprzedszkolny Konkurs "Grające Przedszkolaki", organizowany przez
Miejskie Przedszkole nr 71 w Katowicach.
  I miejsce w konkursie.

W Miejskim Domu Kultury "Ligota" odbył się XVII Miejski Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Wesoły Mikrofon" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowic Piotra Uszoka.
Jury  zakwalifikowało do Koncertu Laureatów zespół "Wiolinki" z Miejskiego Przedszkola
nr 65.
Dziewczynki wystąpiły z piosenką "Kotek z myszką".
Wiolinki - "Kotek z myszką"

Wiolinki - "Budujemy łódź"

XIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Wśród morskich fal czyli mini szanty".
zespół zajął III miejsce
.(film)

Emilka K.
II miejsce w konkursie plastycznym pt. "W Bałwankowie"
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36 w Katowicach.

IV Konkurs Piosenki Zimowej organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 85 w Katowicach.
Oliwia prezentując piosenkę "Zima fajna jest", zdobyła II miejsce w kategorii solistów 5 - 6 letnich,
"Zima fajna jest" - Oliwia G. (IV Konkurs Piosenki Zimowej)

a zespół "Wiolinki" piosenką "Wesoła zima" wyśpiewały III miejsce w kategorii zespoły.
"Wiolinki" - "Wesoła zima"(IV Konkurs Piosenki Zimowej)

8 Konkurs Kolęd dla Przedszkolaków.
Gabrysia P. z grupy "Biedronki" zaśpiewała pastorałkę "Malusieńki jak okruszek" - zdobywając III miejsce (film)

Jedna z naszych Biedronek, w czasie tegorocznych wakacji rozpoczęła swoją przygodę z gimnastyką artystyczną. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już jesienią Dominika wzięła udział w swoich pierwszych zawodach.
A oto nasza Dominiczka - Gimnastyczka podczas zawodów (film)

Konkurs plastyczny pod hasłem "Ekologiczne Katowice" organizowany przez  Miejskie Przedszkole nr 34 w Katowicach. Daria i Wiktoria przy użyciu naturalnych ekologicznych materiałów wykonały pracę plastyczną.

I miejsce

XII Turniej Recytatorski dla przedszkolaków im. Marii Kownackiej organizowany przez Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec".

wiersz "Słonko na grzędzie" - III miejsce w kategorii "małe formy teatralne",
wiersz "Grzyby" - III miejsce w kategorii "recytacja indywidualna"

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-18